Jak efektivní je třešňový džus pro dnu?

Třešňový džus je obecně považován za velmi účinnou léčbu dny, ale hodně záleží na tom, kolik šťávy člověk konzumuje, jaké jiné potraviny jedí a jak vážně je jejich stav začít. Většina odborníků souhlasí s tím, že neexistuje skutečný lék na dnu, což je typ zánětlivé artritidy. Některé z chemických sloučenin v třešně mohou pomáhat snižovat příznaky a závažnost útoků. Šťávy vyrobené z višní jsou obvykle považovány za nejefektivnější, ale lidé by měli být opatrní, aby vzali na vědomí přidané cukry, protože vše, co obsahuje hodně sladidel, může často způsobit, že příznaky dny jsou horší

Naturopathic odborníci předepsali cherry džus pro dnu po celá léta, a to zůstane jedním z nejpopulárnějších domácí opravné prostředky na stav. Byla provedena řada studií s cílem zjistit, zda existuje nějaká korelace mezi těmito dvěma, a většina z nich dospěla k závěru, že fytochemikálie v třešně mohou v mnoha případech výrazně snížit příznaky dny.

“Fytochemikálie” jsou široká škála rostlinných chemických sloučenin, z nichž mnohé jsou také užitečné pro lidské zdraví. Antioxidanty, flavonoidy a isoflavony jsou všechny příklady fytochemikálií, které se vyskytují u většiny odrůd třešní, a když jsou spotřebovány ve vysokých koncentracích, mohou ovlivnit buněčnou regeneraci a zánět. Dna se vyskytuje, když se kyselina močová buduje a krystalizuje kolem hlavních kloubů. Pravidelná přítomnost fytochemikálií v krvi může tuto krystalizaci – a zánět, otoky a bolest, která s ní plynou – udržet na minimu. Většina třešňových džusů se skládá z mnohem více drcených ovocných kusů, než by člověk pravidelně konzumoval, jestliže konzumuje ovoce syrové, což džus je dobrým prostředkem pro rychlé dodání správného množství živin.

Třešně pocházejí z mnoha odrůd, od sladké až po velmi pěkné. Ve většině případů, čím tmavá a třešně třešeň, tím lépe, protože chemické látky, které jsou odpovědné za redukci dny, jsou v těchto plodech nejvyšší. Je také důležité, aby dnaví pacienti dbali na čistotu. Mnoho výrobců smíchá třešně s jinými džusy, zejména jablky a hrozny, a to jak pro změkčení ovoce, tak pro snížení celkových nákladů. Vytahování šťávy z třešní může být drahé, ale aby pacienti s artritidou viděli výsledky, obvykle potřebují pít šťávu, která je čistá nebo alespoň téměř čistá třešně.

Obsah cukru je dalším důležitým faktorem. Dortová třešňová šťáva je, jak už název napovídá, často velmi hořká, což vede k tomu, že někteří producenti přidávají mnoho cukru, kukuřičného sirupu nebo jiných sladidel. Řada studií spojila vysokou spotřebu cukru se zvýšeným vzplanutím dna, což však může znamenat, že v některých případech může být dýňová džus pro dnu skutečně špatným nápadem, pokud je šťáva silně oslazena. Jako výsledek, nesladené nebo lehce oslazené možnosti jsou obvykle nejlepší. Lidé, kteří mají zájem o přidaný cukr, mohou často opakovat výsledky cherry šťávy tím, že přidávají doplňky z višní nebo prášky.

Každý, kdo zvažuje používání třešňové šťávy pro dnu, si musí být vědom toho, že i když může pomoci snížit příznaky, není to samo o sobě lékem. Řešení problému se opravdu liší od jeho řešení. Mnoho lékařů doporučuje třešňovou šťávu jako součást dynamičtějšího léčebného plánu pro lidi, kteří trpí dřívami vzplanutí a bolesti, ale nemělo by být považováno za způsob, jak tento problém odstranit.

Třešně jsou jen jednou z mnoha užitečných látek, které pacienti mohou dítou zlepšit kvalitu života. Vyhýbání se tvorby kyselin, včetně mnoha umělých sladidel, sycených nealkoholických nápojů a octa, je běžnou taktikou, přičemž se obvykle doporučuje přijmout stravu s nízkým obsahem bílkovin a s vysokým obsahem složitých sacharidů, jako jsou celá zrna. Obecně by nemělo pocházet z tuku více než 30 procent denně denních kalorií dny pacienta a více než 10 procent tohoto příjmu tuků by mělo pocházet z živočišných tuků. Třešňový džus může být součástí této dietní diety a obvykle pracuje nejlépe u pacientů, kteří ji používají jako jeden z mnoha nástrojů.

I když je šťáva velmi účinná, zdravotníci obvykle neodporují, aby ji pacienti používali místo jiných předepsaných léků nebo je pili jako prostředek, jak vyhnout se pravidelné lékařské péči a diagnostice. Dna může být velmi vážným stavem a každý, kdo ji trpí, by se měl před začátkem jakékoli léčby, přirozené nebo ne, poradit kvalifikovanému lékaři.