Jak efektivní je forskolin pro hubnutí?

Forskolin je bylinka související s mátou. To je běžně používáno k pomoci několik zdravotních stavů od astmatu až po depresi, ale to je údajné výhody ztráta hmotnosti, které činí bylinku předmětem zájmu pro mnoho. Od roku 2011 je účinnost přípravku Forskolin pro snížení tělesné hmotnosti vysoce diskutována mezi zdravotníky. Důvodem je především nedostatek výzkumu a nekonzistentní výsledky předchozích studií. To je obecně věřil Forskolin může být přínosem pro snížení tělesné hmotnosti u mužů a může pomoci předejít další hubnutí u žen.

Pouze malý počet studií, které se zaměřují na použití přípravku Forskolin na snížení tělesné hmotnosti, byly provedeny, ale to, co je známo v roce 2011, naznačuje, že může být cenným komplementárním doplňkem pro snížení tělesné hmotnosti. Podle výzkumu tato bylina zvyšuje aktivitu enzymu Cyclic AMP nebo cAMP. Tento enzym ovlivňuje všechny základní funkce buněk, včetně rozpadu tuků v těle a stimulaci štítné žlázy, což může zvýšit metabolismus.

V jedné studii, která testovala účinnost přípravku Forskolin na snížení tělesné hmotnosti, byly všechny testované jedinci samci. Ti, kteří užívali přípravek Forskolin, vykazovali významné známky úbytku tělesné hmotnosti a zvýšení svalové hmoty, zatímco skupina s placebem vykazovala nevysvětlitelné zvýšení svalové hmoty. Navíc skupina Forskolin měla před pokusem nevysvětlené vyšší hladiny testosteronu než placebo. Tyto nevysvětlitelné proměnné uvádějí daný test, protože mohou mít vliv na výsledky. Výsledky také neprokázaly žádné zvýšení metabolických rychlostí, ačkoli to je jeden z vedlejších účinků, pro které Forskolin údajně znám.

Ve studii, která se zaměřila na použití Forskolinu na snížení tělesné hmotnosti u žen, nebyly žádné známky úbytku tělesné hmotnosti, nicméně nebyly zaznamenány žádné příznaky zvýšení hmotnosti, což naznačilo, že Forskolin může pomoci zabránit budoucímu přírůstku hmotnosti. Další studie založená na ženách zaznamenala u pacientů určitou ztrátu hmotnosti. Rozporné výsledky ženských skupin naznačují, že někteří lékaři používají Forskolin pro snížení tělesné hmotnosti, což může být pro některé z obou pohlaví přínosné, ale obzvláště pro muže. Ve skutečnosti se Forskolin obvykle doporučuje mužům častěji než ženy.

Doporučená dávka přípravku Forskolin je 250 mg tablety třikrát denně. Typicky by optimální množství Forskolinu v jakémkoli přídavku na ztrátu hmotnosti mělo být asi 4% složení pilulky. Předávkování je vzácné, i když se doporučuje, aby lidé s cystickými ledvinami neužívali žádnou formu Forskolin, protože mohou zvětšit cysty. Lidé s vředy se také doporučují, aby se vyhnuli užívání přípravku Forskolin, protože mohou zvyšovat žaludeční kyselinu.