Jak efektivní je ampicilin pro akné?

Ampicilin je obvykle považován za účinný pro akné, ale ve většině případů není podáván, pokud jiné léčení selhaly, a dokonce i tehdy je typicky kombinováno s dalšími léky, aby bylo dosaženo nejlepších výsledků. Stejně jako většina antibiotik se ampicilin obecně podává perorálně. Funguje tak, že se zaměřuje na růst bakterií zevnitř ven. Trvalé akné je téměř vždy způsobeno bakteriemi a antibiotická léčiva jsou často jedinou z účinných léků pro osoby s opravdu vážnými nebo rozsáhlými výbuchy. To může chvíli trvat, než se stane účinným a většina poskytovatelů péče bude také předepisovat léčivý topický krém, který bude použit současně. Ampicilin pro akné je obvykle považován za poněkud drastickou a intenzivní léčbu a má řadu vedlejších účinků. Lidé obvykle berou v úvahu pouze tehdy, když zbývá mnoho dalších možností.

Akné je často trapné a někdy vážné potíže s kůží. Ve většině případů se to stane, když tělo produkuje přebytky mazu nebo oleje, které v kombinaci s nečistotami a mrtvými kožními buňkami ucpávají póry, vlasové folikuly a mazové žlázy. Mírné případy akné se obvykle ošetřují nejprve čistícími přípravekami a přípravek pro zvracení. Lidé, kteří nevidí žádnou změnu, často konzultují dermatology nebo jiné odborníky na zdraví.

Poskytovatelé péče obvykle přistupují k akné co nejméně, alespoň na začátku. Kůže, která je již zapálená a podrážděná, obvykle potřebuje citlivý dotek. Léčivé krémy jsou běžným výchozím místem, stejně jako medikované čisticí prostředky na kůži. Lékaři obvykle předepisují pouze antibiotika jako je ampicilin pro těžké případy akné, pokud je zřejmé, že bakteriální infekce způsobuje zhoršení stavu.

Antibiotika pracují tím, že se zaměřují na bakteriální kmeny uvnitř těla a pomalu, ale zcela je eradikují. Řada různých antibiotik je předepsána pro akné. Ve většině případů poskytovatelé péče hledají osoby schopné zabíjet bakterie a minimalizovat dráždivé účinky hyperaktivních bílých krvinek, které obvykle způsobují zánět kůže tak charakteristický pro akné. Většinou antibiotika jako tetracyklin, erythromycin, minocyklin, doxycyklin a klindamycin Jsou předepsány před ampicillianem. Tetracyklin a erythromycin jsou obzvláště populární, protože jsou často dostupné v topické krémové formě.

Ampicilin je obecně považován za silné antibiotikum, ačkoli je používán častěji k léčbě věcí jako sinus, infekce dýchacích cest a močových cest, než akné. Ampicilin může být také předepsán pro závažnější infekce, jako je meningitida. Aby poskytovatel péče mohl doporučit léčbu akné, měl by obvykle být přesvědčen, že jiné možnosti by nefungovaly.

Orální dávky ampicilinu pro akné jsou často předepisovány společně s topickým antibiotickým krémem a někdy je podáván ve spojení s dalšími cílenými léky. Ačkoli to může být účinné samo o sobě, v době, kdy to zdravotní sestra nebo lékař zvažuje, pacient pravděpodobně potřebuje okamžitou a rychlou úlevu. Použití přípravku ampicillian ve spojení s jinými léky s rychlejším účinkem může přispět k rychlému výsledku a může zajistit, že problém bude zcela vyléčen.

Kromě toho akné na hrudi a zádech často reaguje lépe na perorální lék než na lokální krémy samotné, takže v těchto případech může být doporučen ampicilin pro akné spolu s topickým antibiotickým krémem. Pacienti by si měli být vědomi toho, že může trvat několik měsíců, než dosáhnou plné výhody léčby antibiotiky pro závažné případy akné.

Vývoj rezistence vůči antibiotikům je opakujícím se problémem při léčbě akné, což je často důvod, proč poskytovatelé péče váhají předepsat ampicilan, pokud to není naprosto nezbytné. Droga přichází také s vlastními riziky a vedlejšími účinky. Lidé, kteří mají známou alergii na penicilin, by měli určitě informovat svého lékaře před podáním ampicilinu, protože tento lék je členem rodiny penicilinů. Pacienti by měli také sledovat příznaky závažné alergie, a to tak, že zaznamenají příznaky jako kopřivka a vyrážky, dýchavičnost, otoky úst a jazyka a potíže s polykáním.

Mezi další vedlejší účinky ampicilinu patří vaginální výtok, nevolnost a průjem. Každý, kdo užívá ampicilin na akné, by okamžitě měl hlásit jakékoliv závažné nežádoucí účinky lékaři, ale ve většině případů by měl pokračovat ve užívání léku, pokud to výslovně neřekne. Stejně jako většina antibiotik potřebuje tento lék celý svůj postup, aby byl účinný. Zastavit léčbu částečně, buď kvůli negativní reakci, nebo protože se zdá, že se problém vyřešil sám, může ve skutečnosti ještě mnohem zhoršit.