Jak často mám dostávat masáž?

Masáž je typ karoserie, která zahrnuje manipulaci s tkání a svaly, aby se uvolnilo napětí a napětí. Mnoho lidí si užívá masáže, protože je příjemné a relaxační, ale má také zdravotní výhody. Přijímání masáže nejméně jednou za měsíc bude mít za následek kumulativní zdravotní přínos pro klienty, ale ještě větší frekvence bude mnohem efektivnější. Rozhodnutí o tom, jak často se dostanete masáž, je nakonec založeno na příspěvku od vašeho těla, svého masážního terapeuta a v některých případech i od lékaře.

Přijímání pravidelné masáže pomůže podpořit zdravý oběhový systém spolu s dobrým držením těla. Masáž také uvolňuje napětí a bolest ve svalech, což jim umožňuje pohybovat se volněji. Lidé, kteří dostávají masáže, často mají tendenci být v těle pružnější a pohodlnější, protože udržují vyšší úroveň celkového zdraví. Masáže mohou být také dobré pro konkrétní podmínky, jako je stres, a to může dokonce doporučit i lékař.

Výhody přijímající masáže se liší v závislosti na použitém způsobu. Některé typy masáží jsou dobré pro obecné zkušenosti, jako je švédština a Lomi Lomi. Jiné, jako je lymfatická drenáž, myofasciální uvolnění a hluboké tkáně jsou zaměřeny na specifické problémy v těle. Asijské způsoby, jako je thajská masáž a Shiatsu jsou také velmi přínosné.

To může trvat experimentování s masážemi několikrát a od několika různých terapeutů, než začnete si všimnout výhod. Obecně se pokoušejte použít stejné masáže pro stejného terapeuta, protože pozná vaše tělo. Uvědomte si, že přijímající masáž má kumulativní přínos, takže se po jednom nebo dvou relacích nebudete cítit lépe, ale začnete si všimnout rozdílu po čtyřech nebo více.

Přinejmenším mnoho masérských terapeutů souhlasí s tím, že příjem masáže jednou za měsíc je dobrý začátek. Nicméně jednou za dva týdny je lepší. V některých případech může být indikována masáž jednou za týden nebo více, zvláště u klientů, kteří nedávno utrpěli fyzickou traumu. Častá jemná masáž po dopravní nehodě je mnohem výhodnější než přerušovaná hluboká tkáňová práce. Lékař může obhajovat masáž při léčbě určité nemoci a doporučení lékaře může obsahovat i návrh na frekvenci. Stejně tak by měl lékař konzultovat, když se vydáte na pravidelnou masážní terapii, abyste se ujistili, že masáž je pro vás bezpečná a zdravá.