Existují nějaké bylinky, které skutečně spalují tuky?

Podle odborníků je odvětví hubení hromadou mnoho milionů dolarů. Navzdory tomu, jaké společnosti by chtěly věřit, neexistují žádné zkratky pro hubnutí. Cvičení je stále nejlepším spalovacím technikem, který člověk dobře zná, a dobrá strava může dělat zázraky, pokud jde o úbytek hmotnosti. Během posledního desetiletí však vědci zjistili, že některé bylinky mohou tělu tlačit k rychlejšímu spalování tuku. Žádná z těchto bylin sama o sobě nespaluje tuky, ale jejich přidání do stravy může pomoci urychlit váš metabolismus a dosáhnout vašeho cíle rychleji.

Zelený čaj je již dlouho považován za silný hořák. Studie publikované v časopise American Journal of Clinical Nutrition ukázaly, že lidé, kteří pijí pět šálků zeleného čaje denně, vypálili v průměru pět procent více tuků než lidé, kteří vůbec nepili žádný zelený čaj.

Další hodně studovaná bylina, která může být použita k vypalování tuku, je hořká oranžová nebo Citrus aurantium, která se prodává v přírodních potravinářských obchodech jako doplněk stravy a způsob, jak urychlit váš metabolismus. Bitter oranžová neprokázala žádné vedlejší účinky, což z něj činí skvělou volbu pro osoby s vysokým krevním tlakem, kteří na trhu nemohou normálně užívat mnoho bylinných sladidel, protože mnoho z nich způsobuje zvýšení srdeční frekvence.

Tučný hořák, o kterém jste si možná nemysleli, je pampeliška. Tato bylina, často považovaná za plevel zahradníků, může pomoci tělu rychleji rozložit sacharidy a pomáhat regulovat hladinu cukru v krvi, která zase řídí chuť k jídlu a chuť. Byliny, které vaše tělo horké také mohou působit jako tuku hořák. To zahrnuje kajenu, která stimuluje metabolismus a urychluje trávení.

Některé bylinky, které jsou nabízeny jako účinný spalovač tuků, dělají jen trochu víc než zvýšit srdeční frekvenci. Mnohé z nich mohou být nebezpečné, včetně ephedra a bylinných laxativ, jako je senna a řešetlák. Bez ohledu na to, proč uvažujete o užívání bylinného doplňku, vždy zkontrolujte své rozhodnutí dobře. Pokud máte nějaké otázky nebo si nejste jisti, že je něco v pořádku, zeptejte se svého lékaře.